TR / EN

Voltla Hakkımızda Görseli

Voltla Hakkında

2022 yılında, Voltla olarak Akbank'ın Kurum İçi Girişimcilik programına katılarak heyecan verici bir yolculuğa adım attık. Bu yolculuk, Nisan 2023'te Akbank +'dan aldığımız yatırım ile resmi bir şekilde şirketimizi kurmamızla doruğa ulaştı. Voltla'nın kurucu üyeleri Esra Gül Korkmaz ve Özgür Barış ile bu harika serüvene başladık. Ve şimdi, teknoloji ve gelişim konularında bize büyük destek sağlayan Rıdvan Korkmaz da aramıza katıldı, bu bizim için büyük bir güç kaynağı oldu.

Çevre dostu bir geleceğe katkı sağlamayı amaçlayarak, elektrikli araç kullanıcılarının seyahatlerini daha keyifli hale getirmek ve aynı zamanda kullanıcıların hayatlarını kolaylaştırmak istiyoruz.

Misyonumuz, kullanıcıların en uygun şarj istasyonlarını bulmalarını, seyahatlerini planlamalarını ve şarj ile ödeme işlemlerini güvenli bir şekilde tek bir noktadan yönetmelerini sağlamak; aynı zamanda araçlarını şarj ederken keyifli vakit geçirmelerini de hedefliyoruz.

Voltla, tüm marka şarj istasyonlarını, fiyatlarını ve istasyon meşguliyet durumlarını tek bir noktadan görüntüleyebileceğiniz; şarj ve ödeme işlemlerini güvenle gerçekleştirebileceğiniz bir platformdur. Bu doğrultuda, kullanıcı deneyimini en üst seviyeye çıkarmak için gece gündüz çalışıyor ve en kullanışlı uygulamayı sunma hedefimiz doğrultusunda ilerliyoruz.

Kurucu Ortaklar

Özgür Barış

Kariyerine 2001 yılında yazılım geliştirmeyle başlayan kurucu ortağımız, Coğrafi Bilgi Sistemleri, Otomotiv ve Sağlık sektörlerinde yazılım geliştirme uzmanlığı ve teknik liderlik yapmıştır. Son 12 yılını Akbank bünyesinde geçirerek, bu sürenin son 5 yılında Product Owner olarak görev almıştır. Akbank+'a katılımıyla birlikte Voltla'nın yatırım almasıyla, şirketin kurucu ortağı ve CTO'su olarak görev yapmaktadır.

Esra Gül Korkmaz

Kariyerine 2006 yılında Turkcell'de başlayan kurucu ortağımız, 6 yıllık Turkcell deneyiminin ardından 11 yıl boyunca Akbank'ta çeşitli sorumluluklar üstlenmiştir. Son 7 yılında Kurum İçi İş Akışları ekibinde Product Owner olarak görev yaparken, Akbank+'a katılarak programın sonunda yatırım alıp "Voltla" şirketinin kurucu ortağı ve CEO'su olmuştur.

Bizden Haberler

Voltla ile Tüm Marka Şarj İstasyonları Tek Uygulamada

App Store Google Play